Xbox Series X oyunları tanıtım tarihi belli oldu

ThunderEfe

Moderatör
Moderatör
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
134
Tepkime puanı
54
Puanları
50
Madalyalar
2
  • Konu Kaşifi
  • Emektar
Xbox Series X oyunları tanıtım tarihi belli oldu

Microsoft tarafından geliştirilen konsol Xbox Series X, oyunları için tanıtım tarihi açıklandı. Xbox resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla konsola ait oyunların ilk gösterimlerinin yapılacağı belirtildi.

Xbox Games Showcase olarak isimlendirilen etkinlik, sosyal medya ve yayın platformları aracılığıyla oyunculara ulaşacak. Microsoft konsolunun, PlayStation 5 karşısında nasıl bir performans sağlayacağı merak ediliyor.

Xbox Series X oyunları tanıtım tarihi
Microsoft tarafından geliştirilen ve oldukça iddialı olan Xbox Series X için oyunların tanıtımı etkinlikle birlikte yapılacak. PlayStation 5 ile birlikte piyasada kıyasıya rekabet yaşayacak olan Xbox Series X, sahip olduğu oyunlarla kendisini öne çıkarmak istiyor.

Yapılacak olan tanıtım xbox.com, Twitter, Facebook, YouTube ve Twitch üzerinden gerçekleştirilecek. Xbox Series X oyunları tanıtım tarihi olarak da 23 Temmuz 19.00 (TSİ) duyuruldu. Saat 18.00 (TSİ) için de Yaz Oyun Festivali etkinliği düzenlenecek.

Xbox Series X oyunları tanıtım tarihi belli oldu - ShiftDelete.Net - Google Chrome.jpg

Etkinlikle birlikte tanıtılacak olan oyunlar merak ediliyor. Oyunların ilk parti oyunlar olduğu ve etkinlikte duyurulan oyunlardan daha fazla oyunun konsolda yer alacağını belirtmekte yarar var. Ayrıca tanıtılan oyunların oynanışlarına ait detayların da duyurulması bekleniyor. Böylelikle konsolu kullanacak olan oyuncuların, konsolla buluştuğunda nasıl bir deneyim yaşayacağı gösterilmiş olacak. Etkinliğin sunuculuğunu Geoff Keighley üstelenecek.

Konsolun özelliklerine baktığımızda bizi 8 çekirdekli Zen 2 mimarili AMD işlemci karşılıyor. Grafik ise AMD RNDA 2 GPU tarafından güç bulunuyor. 16 GB GDDR6 bellek bulunan konsolda, 1 TB NVME SSD depolama birimi olarak kullanılacak.
 
Üst