Xbox Series S için bir iyi bir kötü haber!

ThunderEfe

Moderatör
Moderatör
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
135
Tepkime puanı
54
Puanları
50
Madalyalar
2
  • Konu Kaşifi
  • Emektar
Xbox Series S için bir iyi bir kötü haber!

PlayStation 5‘in karşısına Xbox Series X ile çıkan Microsoft’un uygun fiyatlı bir konsol üzerinde daha çalıştığı aylardır konuşuluyor. Lockhart model koduna sahip olan bu konsolun Xbox Series S olarak adlandırılacağını duyurmuştuk.

Xbox Series S fiyatı ve özellikleri nasıl olacak?
Cihaz hakkında heyecan verici söylentiler ortaya çıkıyor. Örneğin, Xbox Series X fiyatının 200 dolar seviyesinde olacağı iddia ediliyor. Tabi, Sony’nin PlayStation 5 modellerinin fiyatını açıklaması bekleniyor, zira Microsoft’un kendi konsollarının daha uygun fiyata sahip olmasını istediği dile getiriliyor.


Eğer 200 dolar fiyat etiketini görürsek, Microsoft oyun konsollarına ilgi göstermeyen ancak merak eden kullanıcılarında dikkatini çekerek oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşabilir. Eski PlayStation ana mühendisi Matt Hargett, Twitter’da yaptığı paylaşımda konsolun 20 CU (Computer Unit) birimine sahip olacağını belirtiyor. Konsol yüzlerce oyunla uyumlu olacak, ancak grafik kalitesinin Full HD’nin üzerine pek çıkamayacağını söylemeliyiz.

Buna ek olarak 5 nm fabrikasyon süreci ile üretilen bir işlemciye ev sahipliği yapabilir. Hem PlayStation 5 hem de Xbox Series X, 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen bir işlemciye sahip. Series X’in 5 nm mimarisini baz alıyor olması hem performans hem enerji tasarrufu açısından avantaj sağlıyor.

Bir diğer iddia ise Series S’in taşınabilir bir konsol olacağı. Yani Series X ile kıyaslandığında çok daha küçük boyutlara sahip olan konsolun, geliştirme süreci devam ettiği için şu anda Xbox One X kasasında saklandığı iddia ediliyor.
 
Üst