The Last of Us 2 satış rakamları belli oldu

ThunderEfe

efedurmusoglu.com
Moderatör
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
126
Tepkime puanı
52
Puanları
50
Madalyalar
2
  • Konu Kaşifi
  • Emektar
The Last of Us 2 satış rakamları belli oldu

Son günlerin en popüler oyunlarından biri haline gelen The Last of Us 2 için satış rakamları bilgisi nihayet geldi. Oyunun satışa çıkmasıyla birlikte zor bir rekor da kırılmış oldu. Oyun, uzun zamandır PlayStation oyuncuları tarafından bekleniyordu.

19 Haziran’da oyuncularla buluşan oyun, ilk haftasını tamamlamış oldu. İlk hafta içinde oyun, rekorlar kırmaya başlamıştı. Daha önceden oyun, Birleşik Krallık’ta gelmiş geçmiş en hızlı satılan PlayStation oyun unvanının sahibi olmuştu.

The Last of Us 2 satış rakamları geldi
PlayStation oyunları arasında en çok sevilenlerden biri olması başarı gösteren oyun, ikinci oyunuyla oyun dünyasına merhaba demişti. PlayStation ve oyunun geliştiricisi Naughty Dog tarafından açıklanan satış bilgilerinde, oyunun rekor kırdığı bildirildi.

İlk 1 hafta içinde The Last of Us 2 satış rakamları, 4 milyon adede ulaştı. Bu da oyunun, günde ortalama 570 binden fazla sattığını ortaya koyuyor. Bu satış başarısı da oyunu en hızlı şekilde, en çok satan PlayStation 4 oyunu unvanını almasını sağladı. Bu başarı daha önce 3.3 milyon satış rakamıyla Spider-Man oyununa aitti.

The Last of Us 2 satış rakamları

Naughty Dog yöneticisi ve oyunun geliştirici direktörü Neil Druckmann yaptığı açıklamada, “Elde edilen başarı, oyunun geliştirilmesinde rol alan yüzlerce yetenekli ve tutkulu Naught Dog geliştiricisine teşekkür oldu. Oyunun oynanması ve yakaladığı başarıyla nasıl gururlandığımızı anlatamayız. Bu kilometre taşını aşarken bize yardım ettiğiniz için teşekkürler.” dedi.

Oyun şu anda 499 TL fiyat etiketine sahip. Dileyen oyuncular Deluxe sürümü de 569 TL’ye satın alabiliyor. Oyun hakkında gelen yorumlar da dikkat çekmişti. Kimi oyuncular oyuna yüksek puan verirken, kimisi de oldukça düşük puan vermişti. Oyunun fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

 
Üst