Steam Yaz İndirimleri başlıyor!

ThunderEfe

Moderatör
Moderatör
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
135
Tepkime puanı
54
Puanları
50
Madalyalar
2
  • Konu Kaşifi
  • Emektar
Steam Yaz İndirimleri başlıyor! Ne kadar sürecek?


2020 Steam Yaz İndirimleri adına beklenen haber geldi. Epic Games Store ile sıkı bir rekabet içerisinde olan dijital oyun mağazası, bir süreliğine kabuğuna çekilmişti. 16 yıllık oyun platformu rekabete geri dönüyor.

2020 Steam Yaz İndirimleri neler sunacak?
Epic Games Store’un GTA 5 hamlesi oldukça etkili olmuştu. Oyun dünyasına damgasını vuran bu strateji, bir süre boyunca daha devam ettirildi. Unreal Engine isimli oyun motorunun sahibi olan firma, aylık kullanıcı sayısını 61 milyona yükseltti.

Bu gelişmelerin ışığında yaz sezonunu iyi bir şekilde değerlendirmek isteyen Steam, SteamDB ekibinde çalışan Pavel Djundik aracılığı ile bir duyuru yaptı. Djundik, 8 Mayıs 2020 tarihinde bir açıklama yapmıştı.

Steam Yaz İndirimleri

Djundik, Steam’in yaz sezonu için bir indirim etkinliği düzenleyeceğini söyleyen Çinli kaynaklar hakkında şunu söylemişti: “Çinli kaynaklar, Steam Yaz İndirimleri isimli etkinliğin 25 Haziran’da başlayacağını söylüyor. Bu kaynaklar genellikle güvenilirdir ancak bu ifade henüz doğrulanmadı.”

Bu iletiden kısa bir süre sonra bir açıklama daha yapan yazılımcı, bu haberin doğru olduğunu söylemişti. Türkiye saati ile bugün saat 20.00’de başlayacak olan bu etkinlik, 14 gün boyunca devam ettirilecek.


2020 Steam Yaz İndirimleri

Oyuncular, bazı oyunlarda şimdiden yüzde 90’a varan indirimler görmek istiyor. Steam cephesi, hangi oyunların indirime gireceği konusunda bir bilgi vermedi. Birçok kişi, GTA 5 ve Witcher 3 gibi büyük oyunlarda indirim talep ediyor.
 
Üst