Sony, PlayStation 5 beklentilerini yükseltti

ThunderEfe

Moderatör
Moderatör
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
134
Tepkime puanı
54
Puanları
50
Madalyalar
2
  • Konu Kaşifi
  • Emektar
Sony, PlayStation 5 beklentilerini yükseltti

Sony tarafından kısa bir süre önce duyurulan yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 hakkında dikkat çeken gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce de PlayStation 5 satışları ile ilgili Sony tarafındaki beklenti değişikliği konusunda dikkat çeken detaylar ortaya çıktı. Gelen bilgilerden anlaşıldığı kadarı ile Sony, yeni nesil PlayStation 5 ile beklenenden daha iyi bir tablo çizmeye hazırlanıyor.

Sony, PlayStation 5 satışları konusunda beklentileri yükseltti
Yeni gelen bilgilere göre Sony, PlayStation 5 üretimi için gerekli olan bileşen siparişlerini yüzde 50 oranında artırmış durumda. Üretim hacminde daha önceki planlamalara göre çok daha ciddi bir yükseltme yapıldığı yönünde iddialar bulunuyor.

PlayStation 5 satışları

Açıklanan detaylara göre Sony, 2020 yılının sonuna kadar PlayStation 5 satışları noktasında 10 milyon adet barajını aşmayı planlıyor. Her ne kadar şu ana kadar PlayStation 5 fiyatı ya da satışa çıkacağı tarih net olarak açıklanmış olmasa da Sony, yeni oyun konsoluna pandemi etkisiyle de 2020 yılında beklediğinden daha iyi bir talep olacağını varsaymışa benziyor.

Daha önceki planlamarın, 2020 sonuna kadar 4 milyon ile 5 milyon aralığında olması beklendiğine de dikkat çekiliyor. Karşılaştırma yapmak adına belirtmek gerekirse PlayStation 4 satışları, Kasım 2013 tarihinden başlamıştı. Yıl sonuna kadar ise 4 milyon seviyesini geride bırakmayı başarmıştı. Nitekim anlaşıldığı kadarı ile Sony, 2020 yılında PlayStation 5 ile kısa sürede çok daha iyi bir satış miktarına ulaşmayı bekliyor.
 
Üst