Ruzorin

Mike Tyson ne dediydi?
Disec
Katılım
9 Nisan 2020
Mesajlar
170
Tepkime puanı
77
Puanları
50
Madalyalar
2
  • Emektar
  • Konu Kaşifi
0a6a22b9-65a1-42ec-b130-013097e14187


Lanetli Kasaba

shz1.jpg

Welcome to Silent Hill
Korku tarzı oyunları sevenler, Silent Hill’in kül ve pas kokulu evrenini yakından tanırlar. Oldukça uzun bir geçmişe sahip olan Silent Hill, ilk çıktığında inanılmaz büyük bir ses getirmişti. Kimilerine göre RE (Resident Evil) serisi, kimilerine göre SH (Silent Hill) serisi daha büyük bir korku oyundur. Bana soracak olursanız, düşünmeden SH derim. Ancak Team Silent SH oyunlarını bahsetmekteyim. Team Silentin son oyunundan sonrasını katarsak, tamamen bir facia! Böyle bir seriyi çöküşe sürüklemek yerine hiç bu hale getirmeselermiş daha iyiymiş. Resident Evil Village oyunu ile RE serisi çıtayı arşa çıkaracak. PS5 için bir ümitle beklediğimiz, Konaminin yalanlamadığı yeni Silent Hill oyununun Village ile yarışabilecek bir oyun olması şart. SH serisini sevenlerin sevmesinin nedenleri atmosferidir. O sisli kasabada giren o müzik sizi sizden alıyor. Acaba ne olacak diye sürekli heyecanlanıyorsunuz. Ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. RE serisi gibi lootlama sistemi yok. Sizin başınızda bir çaresizlik var! neyle karşılaşacağınızı tahmin edemiyorsunuz. Konumuza giriş yapmadan şunuda söylemek istiyorum. Korku oyun seven birisi iseniz, bana göre SH ve RE serileri, Amnesia, SOMA ve Alien İsolation oyunlarını oynamanız şart.

Silent Hill Kasabasında Neler Dönüyor Böyle?
shz2

Silent Hill Kasabası
Hikayeye az çok aşinaysanız, kasabanın lanetli olduğunu ve bir kere girildiğinde ve lanetle burun buruna gelindiğinde kasabadan çıkılamayacağını biliyorsunuzdur. Durum böyle olunca kasabada yaşanan gizemli ve korkunç olaylar bizi ister istemez, Silent Hill’de yaşanan trajik olayın içine itiyor.

UYARI : Yazının devamı seriyi oynayacaklar için oyun zevkini bozmasada çok fazla spoiler içermektedir.

Hikayemiz Dahlia Gillespie’nin biyolojik kızı olan Alessa’nın vahşi bir şekilde katledilme girişimiyle başlıyor. Alessa’nın kendi evinde yakılarak öldürülmeye çalışılması Silent Hill’i kötülüğün merkezi haline getiriyor. Alessa’nın nefreti ve bilinçaltınızın bir köşesinde saklı tuttuğunuz korkularınız bu evrende korkunç suretlerle hayat buluyor.
Kim Bu Alessa?
allessazzz

Alessa Gillespie’nin Oyundaki Fotoğrafı
Alessa özel güçleri olan 7 yaşında küçük bir kız. Bu güçleri sebebiyle rahminde bulunan tanrıyı doğurması için, annesinin de bağlı olduğu The Order tarikatı tarafından kendi evinde gizlice yakılarak öldürülmeye çalışılıyor. Ancak Alessa ciddi derecede yandığı halde ölmüyor ve 7 yıl süren bir komaya giriyor. Alchemilla Hastanesi‘nde ufak bir odada tutulan Alessa’nın, özel güçleri devreye girip, ruhunun saf iyi ve saf kötü tarafını birbirinden ayırıyor. Saf kötü tarafı kendi kötücül gerçekliğini gün yüzüne çıkaran alternatif bir evren yaratıyor. Saf iyi tarafı ise bebek şeklinde yeniden doğuyor. Bebek serinin ilk oyununun baş karakteri Harry Mason tarafından bulunup evlat ediniyor.
Serinin Oyunları
1999 – Cherly Neredesin?! SILENT HILL
silent_hill_ps2_cover__by_teepo_st.jpg

Büyük yangının üzerinden tam tamına 7 sene geçiyor. Kızı Cherly’la seyahat eden Harry Mason, karşısına bir kız çocuğunun çıkmasıyla kaza yapıyor. Kendine geldiğinde etrafın sisle kaplandığını ve Cherly’ın ortadan kaybolduğunu fark ediyor. Telaş içerisinde kızını aramaya koyulup, Silent Hill’in korkunç atmosferinin içine çekiliyor. Bu şekilde de ilk oyunumuz başlıyor.

2001 – Özel Mekanımızda… SILENT HILL 2

Silent Hill 2 COVER.jpg

Normal bir hayat yaşayan James Sunderland’in eşi Mary garip bir hastalığa yakalanıyor. 2 yıl yatağa bağımlı halde yaşayan Mary hayata gözlerini yumunca James’in hayatı mahvoluyor. James, eşinin anılarıyla dolu bir üç yıl geçirdikten sonra Mary’den mektup alıyor. Mektupta, James’i özel mekanlarında beklediğini söylüyor. Mary’nin bahsettiği yer Silent Hill’de ve tahmin ettiğiniz gibi Silent Hill evreni James’i yaşadıklarının yansımasıyla sınıyor.
Silent Hill 2’nin, serinin en kaliteli oyunu olduğunu söylemeliyim. Karakterlerine, müziklerine, hikayesine, alternatif sonlarına sırf Silent Hill 2 içinde bir konu açacağım. Diğer oyunları oynamasanız bile, bu Silent Hill oyununu şiddetle önermekteyim.

2003 – Cherly Oldu Heather! SILENT HİLL 3
Silent Hill 3 COVER.jpg

İlk oyunla bağlantılı olan Silent Hill 3’te Harry Mason’ın kızı Heather’ı yönlendiriyoruz. Heather, Cherly ve Alessa’nın birleşip tekrardan vücut bulmuş haliydi. İki ruhu da içinde barındırıyordu.

2004 – Silent Hill’e Yeni Bir Bakış Açısı SILENT HILL THE ROOM
Silent Hill 4 The Room COVER.jpg

Bu sefer hikaye bambaşka.
2 sene öncesi… Henry Townshend, Ashfield kasabasının güneyinde, 302 numaralı bir apartman dairesine yerleşiyor. Hayatı gayet sıradan ve normal bir şekilde geçip gidiyor. Fakat beş gün önce oldukça ilginç bir olay gerçekleşiyor. Başta rüya olarak düşündüğü şeyin gerçeğin ta kendisi olduğunu anlamasıyla, durum daha da anormal bir hal almaya başlıyor. Çünkü Henry dairesinden asla çıkamıyor. Camlar kitlenmiş, sokak kapısı ise zincirle çevrelenmiş. Henry ne olduğuna anlam veremese de bir şekilde daireden çıkması gerektiğini düşünüyor. Tüm odaları dolaşıyor, en ufak bir çıkış bulamıyor. En sonunda, banyoya girdiğinde hiç beklemediği bir durum ile karşılaşıyor. Banyonun duvarında nasıl oluştuğu bilinmeyen bir delik açılmış. İçinden çığlıklar ve iniltiler gelen karanlık bir delik. Henry’nin başka çaresi yok, tek kaçış yolu olarak düşündüğü deliğe girip ilerlediğinde 4. oyun da başlıyor.
The Room’u oynamaya başlayanlar ilk aşamada şaşkınlığa uğrayacaklardır, çünkü first person şeklindeki ilk S.H. oyundur.
Team Silent‘ın el attığı son proje olduğundan, benim için Silent Hill oyun serisi burada bitiyor. Diğer tüm oyunları da oynadım, ancak ilk 4 oyundan aldığım keyfi son oyunlardan hiçbir şekilde alamadım.


2007 SILENT HILL ORIGINS
150807-Silent_Hill_Origins_(USA)_(En,Fr,De,Es,It)-1.jpg2008 SILENT HILL HOMECOMING
21023-silent-hill-homecoming.jpg


2009 SILENT HILL SHATTERED MEMORIES
6eb8162f1c2fb070e51e762807895ccd-700.jpg


2012 SILENT HILL DOWNPOUR (Kötünün iyisi Silent Hill oyunudur)
Silent_Hill_Downpour_DVD_Canadian_NTSC_f.jpg


2014 SILENT HILLS (Belkide seriyi özüne döndürecek iken çıkmayan oyun 😪)
CED5FC88-6164-4880-B1C5-D37AADDA3D5D.jpeg

Konumu sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Başta dediğim gibi bu oyunları oynamamayı düşünüyorsanız bile, SILENT HILL 2 oyununu kesinlikle oynamalısınız. Hayata bir süre, belkide tamamen bakış açınızı değiştirecek bir oyundur. Oyuna girdiğiniz an müziğiyle sizi başka bir yerlere götürecek oyundur. Atmosferiyle sizi sürekli gerecek, şimdi ne olacak? Dedirten bir oyundur. Oyunu isterseniz PCden oynayabilirsiniz. Ben konsol havası seviyorum derseniz, PC için PS2 emülatörü veya normal bir PS2 konsolu ile oynayabilirsiniz


4CC1D1F7-DE68-4F7B-8E4E-28CD531AF096.jpegBaşka baharda görüşürüz Silent Hill 😪Son olarak sizleri efsanevi Silent Hill 2 şarkısı ile bırakıyorum.

 

ArdaGnsrn

Eskiden ekmek aslanın ağzındaydı artık aslan da aç
Site Sahibi
Katılım
28 Mayıs 2019
Mesajlar
103
Tepkime puanı
100
Puanları
50
Madalyalar
3
  • Konu Kaşifi
  • Etkinlik Delisi
  • Emektar
Başarılı bir konu. Eline sağlık.
 

Sabinushka

Plugin paketi hizmetleri
Katılım
15 Eylül 2020
Mesajlar
60
Tepkime puanı
16
Puanları
50
Madalyalar
2
  • Emektar
  • Konu Kaşifi
Konu anlatımı başarılı olmuş tebrikler
 
Üst