ArdaGnsrn

Eskiden ekmek aslanın ağzındaydı artık aslan da aç
Site Sahibi
Katılım
28 Mayıs 2019
Mesajlar
101
Tepkime puanı
90
Puanları
50
Madalyalar
3
  • Konu Kaşifi
  • Etkinlik Delisi
  • Emektar
Merhabalar,
Bu konuda .schematic dosyalarını nasıl kullanabileceğinizi göstereceğim. Bu konuda WorldEdit ile birlikte nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğim. Alternatif olarak MCEdit isimli program var, buraya tıklayarak MCEdit'in kullanımını gösteren videolara ulaşabilirsiniz.

Öncelikle bir Minecraft sunucusuna ihtiyacımız var. Daha önce minecraft sunucusunu nasıl kurabileceğinizi gösteren bir konu paylaşmıştım. Buraya tıklayarak minecraft sunucusunun nasıl kurulacağını anlattığım konuya ulaşabilirsiniz.

Konudaki tüm işlemleri yaptıktan sonra artık sunucunuzun çalışır halde olduğunu varsayarak devam ediyorum.

Daha sonra buraya tıklayarak WorldEdit'i indirmeniz gerekiyor. Bu sayfada sunucuyu kurduğunuz minecraft sürümüne uygun versiyonu indirmeniz önemli.
Aşağıdaki görselde versiyonların nerede yazdığını gösterdim.

1595394354778.png


Uygun sürümü indirdikten sonra sunucumuzun /plugins klasörünün içine .jar dosyasını atıyoruz ve sunucumuzu çalıştırıyoruz.
Sunucu tamamen açıldıktan sonra /plugins klasörünün içerisinde WorldEdit isimli bir yeni klasör açılacaktır. WorldEdit isimli klasöre giriyoruz. Eğer schematics isimli bir klasör otomatik olarak açıldıysa içine giriyoruz, eğer açılmamışsa schematics isminde yeni bir klasör açıyoruz. Elimizdeki schematic dosyasını bu klasörün içerisine atıyoruz. Dosyamızın adının evim.schematic olduğunu varsayarak oyun içerisinden //schem load evim yazıyoruz. Artık schematic dosyamız kopyalandı, //paste komutunu kullanarak bulunduğumuz yere yapıştırabiliriz.

İşlemler bu kadardı. Konu biraz gözünüze uzun gözükmüş olabilir ancak çok kolay bir işlem. Eğer takıldığınız bir yer olursa konunun altından rahatlıkla sorabilirsiniz.
İyi forumlar.
 

ThunderEfe

Moderatör
Moderatör
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
130
Tepkime puanı
52
Puanları
50
Madalyalar
2
  • Konu Kaşifi
  • Emektar
Güzel bir tanıtım olmuş.Bilgisi olmayanların işine yarayacak bir konu, teşekkürler.
 

Sabinushka

Plugin paketi hizmetleri
Asistan
Katılım
15 Eylül 2020
Mesajlar
62
Tepkime puanı
16
Puanları
50
Madalyalar
2
  • Emektar
  • Konu Kaşifi
Çok güzel ve hoş tanıtım olmuş bilmeyenler için çok iyi
 
Üst