Ruzorin

Varsa şekliniz arenaya bekleriz
Moderatör
Disec
Madalyalar
2
  • Emektar
  • Konu Kaşifi
Herkese merhabalar, birkaç gün önce Silent Hill oyun serisine genel bakış diye bir konu açmıştım. Açtığım gibi Konami cephesinden bir haber geldi. Haber demesekte bir ipucu diyebiliriz.

1AAC52B4-B8C2-4F4E-850D-85A575268F64.jpeg

Konami aylar sonra resmi twitter hesabından Silent Hill ile ilgili bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda Silent Hill 2 siren sesini duyuyoruz

F0CC6728-0CF1-4CDF-A064-0AD0EEB36C47.jpeg

Bu paylaşım resmi Konami twitter hesabını canlandırdı ve herkesin aklında bir soru oluştu. “Silent Hill 2 Remake mi geliyor?”

Binlerce kişinin bir anda konuşmasıyla Konami açıklama yapmak zorunda kaldı.

CA1AD1CB-49B6-4557-91F2-F1CEDABD5284.jpeg

Ve bu açıklama Silent Hill hayranlarını üzüntüye boğdu. Konami paylaşımın Dead by Daylight oyunun Silent Hill ek paketi için paylaşıldığını söyledi.

Bunun arkasından Konami durmadı ve içinde mesaj barındıran bomba bir paylaşım yaptı. Git gide tuhaflaşıyoruz :cool:

6092313B-3134-4194-992E-8B5A980B4DFD.jpeg

Bak sen şu işe! Konami bu paylaşımı ile yeni bir Silent Hill oyunu çıksa bile bu hesaptan değil, resmi Silent Hill hesabından paylaşılacağını söyledi.

Bazılarınız e ne var bunda? Bunun neresi ilginç? Demiş olabilir.
İlginç olan kısıma gelirsek. Şu fotoğraf her şeyi özetleyecektir.

050676D9-32F3-443A-98B0-3043C1074F94.jpeg

Hala göremediniz mi?

DF28E1D8-7041-40A4-80F1-7D233A4C50A2.jpeg

Evet sizin de fark ettiğiniz gibi, Silent Hill resmi hesabı Konaminin 31 Temmuzda ki Silent Hill paylaşımından birkaç gün önce açıldı. Bunun tesadüf filan olmadığı apaçık ortada :) Yani 1999 Yılından beri olan oyun serisine daha yeni twitter hesabı eklemenin keyfi olmadığında hem fikiriz.
Konami doğal olarak son oyunu 8 yıl önce çıkmış olan ve oyuncuların ümidini kestiği Silent Hill serisinin kitlesinin aşırı daraldığını gördüğü için böyle bir şey yaptığı ortada.

Güldük eğlendik, oyun ne zaman çıkıyor?
5BF0860D-0E6E-4F5B-B824-A6ED16D3E6CC.jpeg

Şimdi oyun ne zaman çıkıyor kısmına gelecek olursak, Resident Evil Village oyununu duyurulmadan önce trailerdeki hikayesini kelimesine kadar sızdıran adam, 3 ay önce Konami ve Sony’nin ortaklaşa 2 adet yeni Silent Hill oyunu yaptığını söylemişti. Bu söylentilerden sonra Silent Hill 2 hayranlarının gözü kulağı PS5 tanıtımında olmuştu. Ancak PS5 1. Oyun tanıtımın da maalesef yeni bir Silent Hill oyunu görememiştik.

Ve Ağustos’un ortasında 2. PS5 oyunlarını tanıtımını bekliyoruz. Bu tanıtıma yaklaşırken Konaminin böyle bir paylaşım yapması dikkatleri üzerine çekmek için olabilir. Ve dikkatları çekmeyi başardı bile. Şu an Globalde Silent Hill en çok konuşulan oyunlar arasına girdi. Ancak bizim Ülkemiz de 1-2 küçük oyun sayfası ve 2-3 adet küçük youtuber harici Konaminin bu paylaşımı yorumlanmadı.

Sonuca gelecek olursak, ben 2. PS5 oyunları tanıtımında yeni Silent Hill oyunu görmeyi beklemekteyim ve istiyorum. Ancak oyunu yapan firma Konami. Bu yüzden endişeliyim. PS4 için Silent Hills isminde çıkmasını beklediğimiz bir oyun vardı. Demosu paylaşıldı oynamayan streamer, youtuber kalmadı. Herkes bu oyunu merak ediyor, çıkmasını bekliyordu. Konami, kojima ile yollarını ayırdı. Üstüne oyunun dosyalarını kaybetti :ROFLMAO: Ve yeni oyun iptal edildi. Geriye kalan tekrar hüsran oldu.

Demek istediğim, bu yeni oyun için heyecanlanabiliriz. Ama Konaminin sağı solu belli olmadığı için aşırı heyecanlanmamamız gerek.

Buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim. Bol oyunlu, eğlenceli ve sağlıklı günler dilerim.

KONU GÜNCELLLEMESİ: Redditte gezinirken birinin paylaştığı resmi PlayStation twitter hesabının paylaşımına denk geldim
42EC5649-F2E5-4D3D-8C30-9EF463E39F34.jpeg

PS büyük bir oyun tanıtılmayacağını söylüyor.

1. Olarak şahsen PS’nin bu yaklaşımına pek inanmamaktayım. Neden der iseniz, PS5 1. Oyun tanıtımlarında konsolu tanıtmayacaklarını söylemişlerdi. En son da mükemmel konsolu gördük.

2. olarak, Silent Hill oyununu geçtim. Millet yeni God of War oyunu bekliyor iken, aklıma gelmeyen bir çok başyapıtı bekliyor iken, insanların hayallerini suya düşereceklerini hiç sanmıyorum. Çünkü PS tarafında şahsen ben hala PS5 aldırır bir oyun göremedim. PS aldırır oyunları sayarsak, The Last of Us PS3 aldırır. God of War, Uncharted 4, Witcher ve The Last of us Part 2 PS4 aldırır. 1. PS5 tanıtımında ki oyunlara kötü demiyorum. Yeni PS5 spiderman oyununun ek paket olacağını öğrendiğimden beri hala PS5 aldırır oyun tanıtılmadığını düşünmekteyim. İnsanlarda benim gibi hemfikir PS5 aldırır bir oyun göremediği için, böyle devam edilirse satışları çok ciddi etkileyeceği aşikar.

3. Olarak PlayStation bu tür şakaları çok sevmekte. İnsanların ümidini kestiğinde bir anda efsane oyunlar gösterdikleri günleride görmüştük.

Umarım haklı çıkarım :)

Son düzenleme: