Haber Minecraft 20W16A Güncellemesi | Zincir ve Nether

Minecraft'ın yeni çıkacak olan 1.16 Nether sürümünün içinde bulunduğumuz Nisan ayında çıkacağı söylenmişti, oyun hala snapshotlar ile güncelleme alıyor ve bugünde yeni gelen 20W16A güncellemesinden sizlere bahsedeceğim. Güncelleme tahmin edilebileceği gibi Nether üzerine oldu ve artık netherda yeni yapılar göreceğiz. Önceki güncelleme daha çok oyunun mimarı açısına etki eden bir güncelleme olmuştu, bu güncellemede oyunun mimari tarafına biraz değiniyor. Güncellemeye geçelim.

Minecraft 20W16A Güncellemesi:


  • Oyuna zincir eklendi. Zincir fenerlere bağlanabiliyor ve hoş bir görüntü sağlıyor. Aynı zamanda ince cam, çit gibi bloklarla birleşebiliyor. Zincir yapmak için 2 demir parçacığı ve 1 demir külçesine ihtiyacınız var.
  • Nether evreninin yapısına ek olarak artık birçok yerde karşınıza yıkık portallar çıkabilecek ve bu özellik sadece Nether evreni için geçerli değil. Yerin altında, girdiğiniz madenlerde artık yıkık portallar görebileceksiniz.
  • Yine Nether evreninin yapısını değiştirecek bir özellik, Nether'a yeni bir yapı stili eklendi. Bu yapının içerisinde hazine odası, konut, piglinler ve köprü bulunuyor. Bu yapı bazalt deltası biyomu hariç Nether'ın her biyomunda bulunabilir. Bu yapı içerisinde çeşitli hazineler ve bu hazinelerin yağmalanmasını zorlaştıracak çeşitli yaratıklar bulunuyor.

1587133934242.png

  • Piglin afiş deseni yeni gelen yapıların içerisindeki hazine odasında bulunabilecek.
  • 1.16 sürümüne yeni müzikler gelmeye devam ediyor, bu güncellemede de yeni bir müzik geldi "Pigstep". Dinlemek istersiniz diye konuya ekleyeceğim.
  • Performans iyileştirmeleri yapıldı ve önceki güncellemelerin yol açtığı buglar düzeltildi. Düzelen bugları ve güncelleme notlarını buradan okuyabilirsiniz.

Güncelleme İle İlgili Ek Kareler

1587134506004.png

1587134539245.png

1587134606132.png
 
Üst