Microsoft Project xCloud açılış tarihi belli oldu!

ThunderEfe

Moderatör
Moderatör
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
130
Tepkime puanı
52
Puanları
50
Madalyalar
2
  • Konu Kaşifi
  • Emektar
Microsoft Project xCloud açılış tarihi belli oldu

Bu yıl içerisinde çıkması planlanan Xbox Series X oyun konsolu dışında Microsoft’un geliştirdiği bulut oyun sisteminden haberler var. Microsoft Project xCloud hakkında açıklama yapan şirket, yakın bir zamanda seçili ülkelerde sistemi erişime açılacağını söyledi.

Microsoft Project xCloud açılış tarihi belli oldu
Xbox Blog’da yer alan makalede, Google’ın Stadia ve NVIDIA’nın GeForce Now adını verdiği bulut tabanlı oyun sistemlerinin yanında Microsoft tarafından geliştirilen bulut oyun servisi eylül ayı itibarıyla erişime açılacak.

Microsoft Project xCloud bulut oyun servisi

Bu servise ait abonelik sistemi de açıklandı. Xbox Game Pass, Xbox Live ve Project xCloud’un “Xbox Game Pass Ultimate” adıyla tek bir abonelik sisteminde birleştirileceği açıklandı. Ayrıca Xbox Game Pass’de yer alan yüzden fazla oyuna ücretsiz bir şekilde yeni bulut oyun servisinden erişilebilecek.
Microsoft, bu abonelikle oyuncuların oyuna sadece bulut sistem üzerinden erişmelerinin dışında, tablet veya akıllı telefonları üzerinden 100 milyon Xbox oyuncusu ile online oyun oynayabileceğini belirtti.

Microsoft Project xCloud bulut oyun servisi

Verge’e açıklamalarda bulunan Microsoft, servisin tamamen belirlenmiş adının Project xCloud olmadığını belirterek, abonelik fiyatının aylık 15 dolar (100 TL) olacağını açıkladı. Son olarak, bu sistemin hangi ülkeler ve hangi cihazlar için kullanılabilir olacağı henüz açıklanmadı.
 
Üst