ThunderEfe

Moderatör
Moderatör
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
127
Tepkime puanı
52
Puanları
50
Madalyalar
2
  • Konu Kaşifi
  • Emektar
Uygun fiyatlı mekanik klavye önerileri

Son yılların popüler akımlarından biri olan mekanik klavyeler, özellikle oyun oynayanlar için büyük bir anlam ifade ediyor. Sıradan membran klavyelere göre daha hızlı tepki süresine sahip olan bu klavyeler sadece oyun değil, yazarlık gibi işler için de kullanılıyor. Oyun amaçlı ucuz mekanik klavye arayanların için uygun fiyatlı mekanik klavye önerileri ile karşısındayız.

Mekanik klavye nedir?
Mekanik klavyeler, sıradan klavyelerin aksine her tuşun altında bir switch bulunduran klavyelerdir. Bu switch adını verdiğimiz parça, tuşlara daha hızlı basmanızı sağlar. Bununla birlikte sıradan klavyelere göre bilgisayara daha hızlı komut verilmiş olur. Dikkat etmeniz gereken bir nokta var, “mekanik hisli” denilen klavyelerin çoğu ya tamamen membrandır, ya da switch bulunmasına rağmen altında membran parçası bulunur. Listemizdeki klavyeler tamamen mekaniktir.

Uygun fiyatlı mekanik klavye önerileri
Öncelikle belirtmek isterim ki önereceğim klavyeler kendi fiyatları arasında ucuz olacaktır. Zira günümüz dolar kuruna göre en uygun mekanik klavyeler 200TL’den başlıyor, bu fiyatın altında mekanik klavye almanız çok zor. Dilerseniz alabileceğiniz en iyi fiyat/performans ürünlerine geçelim.

Gamepower Warlock – Mavi ve kırmızı switch

gamepower warlock


Fiyatına göre rakipsiz olan Gamepower Warlock bizlere iki farklı switch seçeneği sunuyor. Bunlardan biri mavi, biri kırmızı switch. Aralarında fark ise mavi switchlerin daha sesli ve zor basılıyor olması, kırmızı switchlerin sesi ve hissiyatı membran klavyelere benzer. Gamepower Warlock, çıkarılabilir bilek desteğine sahip. Üzerindeki tuşlar İngilizce olarak üretilmiş fakat sonradan üstlerine Türkçe olmaları için baskı yapılmış. Klavye RGB desteğine sahip olmasa da birçok renk moduna sahip.

Fiyat: 200-250TL

James Donkey 610S – Mavi ve siyah switch

james donkey 610s


James Donkey’nin uygun fiyatlı ürünlerinden biri de James Donkey 610S, klavyenin en dikkat çeker yanı siyah switch opsiyonunun bulunması. Sessiz bir klavye arıyorsanız siyah switch iyi bir seçim olacaktır. Klavyede RGB desteği bulunmuyor fakat rainbow renkler kullanılmış. Klavyede ne yazık ki Türkçe tuşlar bulunmuyor, İngilizce’ye ayak uydurmak zorundasınız.

Fiyat: 220TL


Rampage KB-R90

uygun fiyatlı mekanik klavye önerileri

Rampage’in uygun fiyatlı mekanik klavyelerinden biri olan Rampage KB-R90, mavi switch yapısına sahip. Bu klavye RGB desteğine sahip. Çıkarılamayan bir bilek desteğine sahip fakat bence bu bilek desteği biraz yetersiz. Klavyenin üzerindeki tuşlar Türkçe olarak üretilmiş, yani üzerlerinde bir baskı bulunmuyor.

Fiyat: 250-300TL

Philips SPK8404
ucuz mekanik klavye

Philips’in oyuncu klavyesi adı altında birçok ürünü bulunuyor. Bu ürünlerden biri olan Philips SPK8404, mavi switch yapısına sahip. Klavyede RGB desteği bulunmuyor. Bunun yanı sıra bilek desteği de bulunmuyor. Klavyenin renk dizilimi açıkçası beni pek tatmin etmedi. Klavyenin siyah ve gümüş renk seçenekleri bulunuyor. Tuşlar ise İngilizce dizilime sahip.

Fiyat: 300TL

Rampage KB-R17
rampage kb-r17

Rampage KB-R17 numpad’e sahip değil. Bu da onu daha taşınabilir hale getiriyor, fakat çantaya atıp taşımanızı pek önermiyorum. Klavyede bilek desteği de mevcut değil. Tuşlar İngilizce dizilime sahip fakat Türkçe olması için baskılar yapılmış. Bu özelliği, baskı yapılan tuşlarda renklerin belli olmamasına neden oluyor. Klavyede mavi switch yapısı bulunuyor.

Fiyat: 280TL

Frisby G8530QM Pandora
uygun fiyatlı mekanik klavye önerileri

Frisby G8530QM Pandora, mavi switch yapısına sahip bilek destekli bir mekanik klavye. Üzerinde ses seviyesi ayarlama dairesinin bulunması onu diğer mekanik klavyelerin arasından sıyırıyor. Klavyenin RGB desteği bulunuyor. Tuşlar ise Türkçe olarak üretilmiş, tam istediğimiz gibi.

Fiyat: 325TL

Gamepower Saber – Mavi ve kırmızı switch

uygun fiyatlı mekanik klavye önerileri

RGB desteğine sahip olan Gamepower Saber, bu ışıklandırmayı biraz abartmış gibi. Klavyenin kenarlarında da RGB şerir bulunuyor, hoş göründüğünü söyleyebilirim. Klavyede mavi switch ve kırmızı switch opsiyonları bulunuyor, bilek desteği mevcut değil. Klavyenin tuşları Türkçe, bu klavyede bilek desteği dışında bir eksik yok gibi. Fakat tasarımına bakacak olursak bilek desteğine gerek yok.

Fiyat: 350TL
 

Sabinushka

Plugin paketi hizmetleri
Asistan
Katılım
15 Eylül 2020
Mesajlar
62
Tepkime puanı
16
Puanları
50
Madalyalar
2
  • Emektar
  • Konu Kaşifi
Bayılıyorum mekanik klavyelere alacağım bir tane şuan mekanik hisli var elimde ama şu mekanik klavyeden olsa çok daha güzel olur
 
Üst