Konami’den PES 2022 oyun motoru açıklaması!

BerkeKD

Usta Üye
Katılım
7 Temmuz 2020
Mesajlar
42
Tepkime puanı
14
Puanları
50
Madalyalar
2
  • Konu Kaşifi
  • Emektar
Futbol oyunu denince akıllara EA Sports ile beraber gelen Konami, popüler futbol oyun serisi PES için yeni açıklamalarda bulundu. 2022 yılı için yeni nesil konsollar üzerine şirket, PES 2022 için yeni oyun motoru geliştirdiğini de duyurdu.


pes.jpgDünyada en çok sevilen ve en geniş oyuncu kitlesine sahip oyun kategorisi hiç kuşkusuz futbol oyunları. Futbol oyunları denince de akla iki büyük geliyor. PES 6’dan itibaren yükselişe geçen Konami, 2022 PES serisi için yeni gelişmeleri paylaştı.
Konami’nin açıklamasına göre bu yıl PES 2021 oyunu tanıtılmayacak. Bunun yerine eFootball PES 2020‘ye geniş güncellemeler getirilecek. Bu durumun ana nedeninin PES 2022’yi geliştirmek olduğu söyleniyor.
Konami, PlayStation 5 ve Xbox Series X için yepyeni bir PES oyunu geliştiriyor. Yeni nesil konsollar için yeni bir oyun motoru oluşturulduğunu açıklayan şirket, PES oyunlarında kullanılan FOX motoruna veda ediyor. Yetkililere göre önümüzdeki yıl için hazırlanan PES oyunu, iyileştirmeleriyle oyuncuları kendine hayran bırakacak. Konami, oyuncu ve animasyonların çok daha gerçekçi olacağını ve oyunun gelişmiş bir fizik sistemine sahip olacağını söylüyor.
 
Üst