Ruzorin

Varsa şekliniz arenaya bekleriz
Moderatör
Disec
Katılım
9 Nisan 2020
Mesajlar
170
Tepkime puanı
74
Puanları
50
Madalyalar
2
  • Emektar
  • Konu Kaşifi
PS4’e özel Horizon Zero Dawn ile oyun dünyasında büyük ses getiren Guerrilla Games, şimdi de PlayStation 5 için gelecek devam oyunu Horizon Forbidden West üzerinde çalışıyor. Ancak oyunun duyurulmasından sadece haftalar sonra stüdyodan önemli bir ayrılık haberi geldi.

Aloy’un Horizon Zero Dawn macerasının kilit isimlerinden olan John Gonzalez, Guerrilla Games’ten ayrıldı. Gonzalez, oyunda Başyazar olarak görev yapmıştı. Ayrıca PS5 etkinliğinde duyurulan devam oyunu Horizon Forbidden West‘te Anlatı Direktörü olarak görev yapıyordu. Başarılı yazar, Amsterdam merkezli stüdyodan ayrılmasının ardından İspanya’nın Barselona kentinde açık dünya AAA oyunlar üzerinde çalışan bir stüdyoda yine Anlatı Direktörü olarak göreve başladı.

John Gonzalez, Horizon dünyasının tasarlanmasında önemli rol oynamıştı
horizon zero dawn complete edition horizon zero dawn

Yazarın Guerrilla’dan ayrıldığına dair haberler, güncellediği LinkedIn profilinde keşfedildi. Gonzalez, LinkedIn sayfasına göre Eylül 2013’te Guerrilla‘ya katıldı ve Temmuz 2016’ya kadar Horizon Zero Dawn’ın Başyazarı rolünü üstlendi. Ardından 2016’dan günümüze kadar Horizon Forbidden West’in Anlatı Direktörü olarak çalıştı.

Gonzalez, Horizon Zero Dawn’ın kurgusal dünyasını tasarlayarak temellerini attı. Aynı zamanda oyunun kapsamlı hikayesinden, ana karakterlerden ve görevlerinden de sorumluydu. Yazar, LinkedIn sayfasındaki açıklamada, ana hikayenin yaklaşık %90’ını kaleme aldığını belirtiyor. Yazarın Horizon Forbidden West’e katkısı da büyük ölçüde benzer görünüyor.

Horizon Zero Dawn, Guerrilla Games horizon zero dawn


Gonzalez, devam oyununun hikayesini, kilit karakterlerini hazırladı ve ana hikayenin anlatı akışını tasarladı. Tasarım ve Sanat birimiyle yakın iş birliği içinde çalışan Gonzalez, yeni bölgeler ve kabileler ortaya çıkarmada etkili oldu. Ayrıca önemli sinematiklerde, diyalog değişimlerinde ve diğer birçok içeriği yazdı.

John Gonzalez, Guerrilla Games’ten ayrılmadan önce 2021’de çıkacak olan yeni oyun üzerindeki çalışmalarını tamamladı. Yazar, İspanya’daki stüdyoda üzerinde çalışacağı yeni proje hakkında bilgi vermese de, tamamen yeni bir oyun üzerinde çalıştığını belirtti.

Horizon Zero Dawn‘ın devam oyunu olan Forbidden West, 2021 yılında PlayStation 5‘e özel olarak gelecek. Ayrıca Horizon Zero Dawn’ın PC sürümü 7 Ağustos’ta oyuncularla buluşacak.
 
Üst