God Of War PC Sürümü Duyurusu Yakında Gelebilir

Ruzorin

Varsa şekliniz arenaya bekleriz
Moderatör
Disec
Katılım
9 Nisan 2020
Mesajlar
170
Tepkime puanı
74
Puanları
50
Madalyalar
2
  • Emektar
  • Konu Kaşifi
God Of War PC Sürümü Duyurusu Yakında Gelebilir
God Of War PC Sürümü Duyurusu Yakında Gelebilir

God Of War PC sürümü için, hiç de yabana atılmayacak ipuçları geliyor. GoW PC beklediğimizden daha önce bilgisayarda karşımıza çıkabilir.
Sony'nin PlayStation konsolu için piyasaya sürdüğü özel oyunlar birer birer PC'ye geliyor. Geçtiğimiz günlerde Horizon: Zero Down'ın PC için geliştirildiğini öğrendikten sonra diğer oyunlar da birer birer dökülmeye başlıyor. Son olarak God of War PC sürümü için de söylentiler çıkmaya başladı. God of War (2018) geliştiricilerinin benzer planları var gibi görünüyor.
God Of War PC Sürümü Gelecek Mi?
Rand Al Thor'un Xbox uzmanı Jez Corden ile geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir podcast'te PC'ye gelmesi muhtemel Playstation oyunlarını tartışıyorlardı. Ancak konuşmanın sonunda öksürük ile karışık "Ağustos ayında God of War PC" vurgusu oyuncuların gözünden ya da tabir doğru olursa kulağından kaçmadı. Daha önce Horizon: Zero Dawn için twiit'ler atan Corden, her ne kadar bunu "ŞAKA" olarak belirtse de, Playstation'ın diğer oyunlarının da PC'de yer alması gerektiğini söylemesi dikkate değer.

Bu söylentiler içeriden gelmekle birlikte, Sony veya oyunun geliştiricileri tarafından henüz onaylanmadı. PC için birkaç gün önce yayınlanan Death Stranding de dahil olmak üzere bir dizi oyunun yayınlanmasını takip edecek gibi görünüyor. Hayranlar, bu eğilimin God of War PC versiyonun daha yüksek kare hızları ve hatta RTX Ray Tracing (Işın izleme) teknoloji ile geleceğini umuyorlar.

God Of War PC Sürümü Duyurusu Yakında Gelebilir


GoW Nasıl Bir Oyun?
Kratos, kaos dolu geçmişini ardında bırakıyor ve Atreus ile birlikte yeni God of War macerasına yelken açıyor. God of War açılışı ile birlikte sizi can evinizden vurmayı başarıyor ve daha oyunun menüsüne girdiğiniz anda ne kadar kasvetli ve burucu bir maceraya yelken açtığınızı da anlamaya başlıyorsunuz. Atreus'un yukarıda sarfettiğim cümleleri ağzından dökülmeye başladığı anda ise adeta içinizden birşeyler kopmaya başlıyor.
God of War'a genel olarak baktığımızda seriye yepyeni bir başlangıç yaptığını görüyoruz. Üstelik bunu sadece mitoloji ve hikaye anlamında değil, oynanış anlamında da yapıyor. Ayakları yere daha sağlam basan, sadece oynanışa, eğlenceye ya da vahşete odaklanan bir yapım yok bu sefer karşımızda. Aksine her köşesini merak ettiğiniz ve hayran kaldığınız noktaları olan bir yapım ile karşılaşıyorsunuz. Öncelikle Sony hikaye anlamında karakter ilişkilerini çok iyi kavramış durumda. Firmanın daha önce Last of Us'ta karşımıza çıkardığı bu sistem, God of War gibi sadece kaosa sürüklenmesi gereken bir seriyi bile bambaşka bir noktaya taşımayı başarıyor. Kratos ve Atreus arasındaki o ilişki, empati yapmanızı sağlıyor ve bazı anlarda kendinizden bir parça bile bulabiliyorsunuz. Yeri gelmişken Kratos'un Türk olduğundan da şüphelenmeye başladığımı söylemeliyim. Oyunun çoğu noktasında tam bir Türk babası gibi davranıyor Kratos.
 
Üst