Epic Games, Rocket League’i Ücretsiz İndirenlere 60 TL’lik Kod Dağıtılıyor

ThunderEfe

Moderatör
Moderatör
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
134
Tepkime puanı
54
Puanları
50
Madalyalar
2
  • Konu Kaşifi
  • Emektar
İnsanların arabalara, futbola ve kısa süreli oynanabilen oyunlara olan ilgisi, Rocket League’in çok kısa bir sürede fenomen haline gelmesini sağlamıştı. Bu oyunda, bir kafeste bulunan ve arabalardan oluşan iki takım olarak, dev bir topla futbol oynuyorduk.

Oyunun ücretsiz olacağı uzun bir süre önce duyurulmuştu. Yeni bilgisayar versiyonu yalnızca Epic Games mağazasında bulunan oyun tamamen ücretsiz hale geldi. Steam’den gelen kullanıcılar olmamasına rağmen oluşan yoğunluk, oyunun sunucularını çökertti.

Nasıl bir oyun?
rocket league

Muhtemelen bilmeyenin kalmadığı şekilde Rocket League, arabalarla futbol oynadığımız bir oyundur. 2’ye 2, 3’e 3 gibi çeşitli modlarda maçlar yaptığımız bu oyunda amacımız, rakiplerimizden daha çok gol atmak. Bunun için de sahada yer alan güçlendirmeleri topluyor, araçlarımızın özelliklerini sonuna kadar sömürüyoruz.

Uzun zaman önce ücretsiz olacağı açıklanan oyunun herkese açılması için altyapı, 16 Eylül tarihli güncelleme ile hazırlanmıştı. 23 Eylül’den itibaren de oyun, konsollar da dahil olmak üzere her platformda oynaması ücretsiz hale geldi.

Rocket League’e sezonlar geliyor
rocket league


Rocket League, oynaması ücretsiz pek çok oyun gibi kozmetik ve ek içeriklerle kazanç sağlamaya yönelecek. Yeni olarak oyuna sezonlar da eklenecek. FPS oyunları gibi sezon 1, sezon 2 gibi isimler mi seçecekleri yoksa TSL de dahil olmak üzere örneklerini gördüğümüz şekilde sezonlara isim mi verileceği zamanla belli olacak. Yine de Rocket League 1. Sezon Enzo Ferrari Sezonu gibi isimler hem tema oluşturmakta hem de reklam açısından faydalı olabilir.

Rocket League’i nasıl indirebilirsiniz?

Bugünden itibaren Epic Games’te yer alan oyunu ilk bir ay içinde indirip giriş yapanlar, Sun Ray Boost ve Hot Rocks Trail gibi eşyalara sahip olacak. Ayrıca bu oyunculara bir de kupon verilecek. Oyunu kütüphanenize eklemek için ise şunları yapmanız gerekiyor:
  • Epic Games hesabınıza girin, yoksa bir tane ücretsiz hesap oluşturun.
  • buraya tıklayın.
  • Yükle tuşuna basın
  • Sipariş ver düğmesine basın.
  • Oyun kütüphanenize eklenecektir. Ayrıca 60 TL değerinde de kupon kazanacaksınız.
 
Üst