Düşük sistem gereksinimli oyunlar

ThunderEfe

Moderatör
Moderatör
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
130
Tepkime puanı
52
Puanları
50
Madalyalar
2
  • Konu Kaşifi
  • Emektar
Merhaba MCTÜRKİYE Forum üyeleri ve yetkilileri!
Bugün size düşük sistem gereksinimli oyunlar göstereceğim.

Bilgisayarımız güncel oyunları oynamaya el vermediği zaman düşük sistem gereksinimli oyunlar bizlere çare olabiliyor. Düşük sistemli oyunlar grafik kalitesi olarak daha alt seviyelerde olsa da sizlere en iyi deneyimi yaşatacak oyunları listeledim.

1- Super Meat Boy
düşük sistem gereksinimli oyunlar


Arcade tarzı oyunlar düşük sistem gereksinimlerine sahip olma amacına hizmet ediyor. Grafikleri 2D ve şirin olan oyunlardan bir tanesi de Super Meat Boy. Oyunda karakterimizin kız arkadaşı kaçırılıyor ve onu kurtarmak için çeşitli görevleri tamamlıyoruz. Oynarken hem çileden çıkartan hem de eğlendiren yapım 1GB RAM ile oynanabiliyor.

2- LIMBO
limbo oyunu

Listemizin en farklı oyunlarından bir tanesi LIMBO olabilir, oyunun genele göre çok farklı bir oynanışı var. Oyunda hiçbir senaryo veya bilgilendirme metni yok. Hakkındaki tek bilgi “Dünya çocuklar için cehennemdir.” sözü. Küçük kardeş, kız kardeşini aramak için ormanda kendini buluyor ve maceramız başlıyor. Oyunla ilgili spoiler vermek istemem, en iyisi oynayıp görmeniz.

3- Battlefield: Bad Company 2
düşük sistemli oyunlar


Battlefield serisinin en iyi oyunlarından bir tanesi olan Battlefield: Bad Company 2 hikayesi ve oynanışıyla döneminin çığır açan oyunlarından bir tanesi. Aksiyonun ve taktiksel yapının bulunduğu son Battlefield oyunu diyebileceğimiz Bad Company 2 hayranların favori oyunu olarak hatırlanıyor. 2010 yapımı oyun baz aldığımız sistemde rahatlıkla oynanabiliyor.
4- Assasin’s Creed IV: Black Flag
assasin's creed 4

Assasin’s Creed ikinci oyunundan sonra dördüncü oyunda da benzer bir başarı yakalanmıştı. Dönemine göre yüksek, bugüne göre düşük sistem gereksinimlerine sahip oyun 1715 yılında geçiyor. Korsan olarak oynadığımız karakter uzun bir hikayeye sahip. Yaklaşık 30 saatlik oynama süresine sahip oyun için kullanıcılar genelde hikayenin fazla uzun olduğunu söylüyor. Serinin yapısına aşina biriyseniz mutlaka denemenizi önerdiğim oyunlardan bir tanesi Assasin’s Creed IV: Black Flag olabilir.
 
Üst