Call of Duty: Warzone'da Minigun'ı Geri Getiren Bir Sorun Çözüldü

Senih

Yönetici
Forum Yöneticisi
Discord Sorumlusu
Katılım
6 Mayıs 2021
Mesajlar
18
Tepkime puanı
22
Puanları
50
Madalyalar
3
  • Emektar
  • Konu Kaşifi
  • Etkinlik Delisi
Call of Duty: Warzone için, çok oyunculu modda oyuncuların karşısına kutulardan minigun çıkmasının engellendiği yeni bir yama yayınlandı. Başlangıçta oyuncular tarafından bir tür 'sürpriz' olarak yorumlanan bu durumun bir hata olduğu kısa süre sonra anlaşıldı ve geliştirici Raven Software kısa bir süre içinde duruma müdahale etti.

Call of Duty: Warzone'da geride bıraktığımız gün yayımlanan son güncelleme ile oyuncular çok büyük bir sürprizle karşılaştı. Oyundan geride bıraktığımız dönemlerde kaldırılan minigun, geride bıraktığımız haftalarda üçüncü sezona geçiş yapan Warzone'da yeniden boy göstermeye başladı. İçerisinden nadir silahların çıktığı kutularda oyuncuların karşısına çıkmaya başlayan minigun'ın ömrü, ne yazık ki fazla uzun olmadı.

Durumun bilinçli bir değişiklik veya çok büyük bir sürpriz değil, bir hatadan kaynaklandığı ortaya çıktı. Geliştirici Raven Software tarafından tespit edilen hatanın düzeltilmesi için hızlı bir şekilde harekete geçildi ve minigun'ı haritadan kaldıran yeni bir yama üstünde çalışmaya başlandı.

Raven Software, acil müdahale ettiği hata için minigun'ı oyundan yeniden kaldıran bir yama yayınladı. Hem Verdansk hem de Rebirth Adası'nda oyuncuların karşısına çıkan minigun, yaklaşık bir gün boyunca oyunda yeniden yer alıp bir miktar kaosa sebep olduktan sonra gelen yeni yama ile beraber yeniden kaldırıldı.

Yeni sezonla beraber Call of Duty: Warzone'da oyuncuların tadını kaçıran bazı daha önemli hatalar da meydana gelmişti. Son olarak geride bıraktığımız hafta ortaya çıkan bir hatada, bazı oyuncular Verdansk haritasının altına, haritanın inşa edildiği zemine inmenin bir yolunu bulmuştu. Hatadan faydalanan bazı oyuncular, aynı bölgedeki diğer oyuncuları yer altından, arada zemin olmasına karşın rahatlıkla vurabiliyorlardı.

Özellikle oyunda hileciler ile alakalı ciddi yaptırımları olan ve sık sık bu konu da ödün vermeden oyunun herkes için keyifli bir tecrübe olmasını sağlamak istediklerini belirten geliştirici ekip, meydana gelen hataları da bir hayli hızlı biçimde çözerek oyuncuların takdirini toplamayı başarıyor.
 
Üst