ArdaGnsrn

Eskiden ekmek aslanın ağzındaydı artık aslan da aç
Site Sahibi
Madalyalar
3
  • Konu Kaşifi
  • Etkinlik Delisi
  • Emektar
Bu konuda local bir minecraft sunucusunun nasıl açılacağını göstereceğim. Local sunucular kurduğunuz bilgisayarın RAM'inden kullanır. Anlatacaklarımı bir VDS sunucu kiralayarak o sunucunun içinde de yapabilirsiniz. Bu sayede sunucunuz 7/24 olacaktır ve hamachi gerektirmeden arkadaşlarınız bağlanabilecektir. Bu kuracağınız sunucular aternos gibi olmayacaktır, her şeyi istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Daha fazla uzatmadan konuya geçelim.

• Öncelikle her şeyin daha düzenli olması adına masaüstünde yeni bir klasör oluşturalım.
  • Klasörümüzü oluşturduğumuza göre artık hazırız demektir. Şimdi ise sunucunuzu hangi sürümde açmak istiyorsanız ona uygun bir Spigot sürümü indirin. Spigot sürümleri için: https://getbukkit.org/download/spigot
  • İndirdiğimiz Spigot sürümünü açtığımız klasöre gönderelim ve adını "spigot" olarak değiştirelim.
  • Daha sonra klasörümüzün içerisinde yeni bir metin belgesi oluşturalım.
  • Metin belgesinin içerisine aşağıdaki kodu yazalım ve şu adımları izleyelim: Dosya -> Farklı Kaydet -> start.bat(Dosya adı)
Kod:
java -jar spigot.jar -o true 
PAUSE
  • Tüm dosyalarımız hazır artık start.bat dosyasını çalıştırarak sunucumuzun ilk kurulumunu başlatabiliriz.
  • İlk kurulumdan sonra eğer sunucu sürümü 1.8'in üstünde ise EULA.txt isimli bir dosya oluşacaktır. (Eğer sunucu sürümünüz 1.8'in altındaysa burayı atlayabilirsiniz.) Dosyayı not defteriyle açıyoruz ve eula=false olan yeri eula=true ile değiştiriyoruz ve sunucumuzu yeniden başlatıyoruz.
  • Tebrikler! Artık sunucunuz kullanıma hazır. Dilediğiniz pluginleri yükleyerek sunucunuzu daha mükemmel bir yer haline getirebilirsiniz.
Sunucunuzda kendinize yetki vermek için panelden op KullanıcıAdınız komutunu kullanabilirsiniz.

ANIL OZ

coming soon...
Forum Yöneticisi
Disec
Madalyalar
3
  • Etkinlik Delisi
  • Konu Kaşifi
  • Emektar
Ben bir türlü beceremiyordum, benim içinde iyi oldu teşekkürler :)

Kemal

Bi' sonu var ama neresi?
Emekli
Madalyalar
1
  • Emektar
Aradığım bir konuydu,teşekkürler.