AMD’den PS5 ve Xbox Series X açıklaması

ThunderEfe

Silence is the most powerful scream.
Moderatör
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
108
Tepkime puanı
49
Puanları
50
Madalyalar
2
  • Konu Kaşifi
  • Emektar
AMD’den PS5 ve Xbox Series X açıklaması

Yeni nesil oyun konsolları ile ilgili dikkat çeken açıklamalar gündeme gelmeye devam ediyor. Bu defa da AMD, yeni PS5 ve Xbox Series X modelleri ile ilgili merak edilen bir konuda açıklama yaptı. AMD’nin açıklamasına göre hem Sony hem de Microsoft, üretim konusunda herhangi bir sorun yaşamayacak gibi görünüyor.

PS5 ve Xbox Series X donanımlarında üretim sorunu olmayacak
AMD’nin yaptığı açıklamaya göre hem PlayStation 5 hem de Xbox Series X modellerinde kullanılacak olan Zen 3 işlemciler ve RDNA 2 grafik birimi üretimlerinde herhangi bir gecikme meydana gelmeyecek. Bu da bir süredir konuşulan yeni nesil konsolların üretimlerinde gecikme olacağı konusuna açıklık getirmiş oluyor.

PS5 ve Xbox Series X

Kısa bir süre önce Sony, PlayStation 5 üretimini iki katına çıkarmak amacı ile donanım tedariğini artırmıştı. AMD tarafından gelen bu açıklama ile birlikte artan donanım taleplerine karşılık verilebileceği anlaşılıyor.

Hatırlatmak gerekirse PS5 ve Xbox Series X modellerinde, AMD’nin 7 nm Zen 3 mimarisinde işlemcileri yer alacak. Grafik tarafında da yine AMD ismi olacak. Big Navi olarak da ifade edilen grafik birimleri, her iki oyun konsolunda da bulunacak.
 
Üst